Show menu

PODPORUJEME

SOS dětské vesničky

"OXALIS DESIGN pro SOS dětské vesničky" je společným partnerským projektem společnosti OXALIS, spol. s r.o. a nestátní neziskové organizace SOS dětské vesničky, která pomáhá ohroženým rodinám v péči o své děti a poskytuje kvalitní alternativní péči dětem, jež nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině. Děti z jejích programů vytvořily 3 jedinečné motivy na hrníčky, které společnost Oxalis nechala vyrobit a které od října uvede na trh. Koupí každého hrníčku zákazníci finančně přispějí právě na pomoc SOS dětských vesniček ohroženým dětem.

Nápad na projekt vznikl ve společnosti OXALIS koncem roku 2014 při plánování dalších kroků v oblasti sponzorských a partnerských projektů. Hlavním zadáním bylo vymyslet takovou formu podpory, která může využít sílu tuzemské sítě Oxalis čaj&káva, bude cílená, dlouhodobá a obecně prospěšná a do této podpory se bude moci zapojit i široká veřejnost.

„Rozhodli jsme se partnersky podpořit organizaci SOS dětských dětské vesničky, která se stará o děti, jež jsou osiřelé, opuštěné nebo jejichž rodiny nejsou schopny se o ně postarat, a které mají stejné právo jako kdokoli jiný na rodinu, respekt, lásku a vlastní budoucnost. Věříme, že i naše podpora této organizaci pomůže v zajištění té nejkvalitnější péče, kterou mohou svým svěřencům poskytnout,“ uvádí ing. Petr Zelík, jednatel a majitel společnosti OXALIS, spol. s r.o.

Po dohodě obou stran padlo rozhodnutí zapojit do projektu i samotné děti. Dostaly zadání namalovat takový obrázek na hrníček, který by se líbil právě jim. Děti nebyly svázány konkrétním tématem, a proto se ve finále sešlo několik desítek různorodých návrhů plných dětské fantazie. Tři vybrané motivy „Veselá rodinka, Prasátko a Dobré ráno“ byly přeneseny na hrníčky a od 1. října roku 2015 budou moci všichni zájemci jejich koupí přispět právě na chod a fungování SOS dětských vesniček.

Další informace k organizaci SOS dětské vesničky naleznete na www.sos-vesnicky.cz

 

NEPÁLČATA

Naše společnost od roku 2014 podporuje občanské sdružení Nepálčata, o. s. – neziskovou organizaci, která pomáhá dětem v Nepálu dostat se ke vzdělání. Jelikož dovážíme čaje kromě jiných zemí také z Nepálu, rozhodli jsme se pro podporu právě této oblasti.

Naše podpora není zaměřena pouze na jedno konkrétní dítě, ale na domov pro děti v Káthmándú - hlavním města Nepálu.  Děti, které zde žijí, nejsou sirotci, ale chudé děti z vesnic, o které rodiče buď zájem téměř nejeví, anebo naopak velmi chtějí jejich budoucnost podpořit a nemají na to vlastní prostředky. Děti v tomto domově trvale žijí a ze získaných finančních částek jsou jim hrazeny veškeré náklady, a to nejen na školu a žití (strava, oblečení…), ale i na mimoškolní aktivity, jako je pro nás například zcela běžná návštěva koupaliště.  V tomto domově jsou neustále přítomni také čeští dobrovolníci, kteří se o chod domu a o své svěřence starají.  Tento domov přináší práci i chudým Nepálcům z okolí, kteří jsou zaměstnávání například jako výpomocné síly v kuchyni.

S organizací i dětmi komunikujeme prostřednictvím dopisů a zpráv, které nám přicházejí.

Zde si můžete přečíst alespoň něco o tom, jak to v praxi v takovém domě vypadá:

ÚNOR 2014

PROSINEC 2014

 

SDRUŽENÍ MLADÝCH SKLEROTIKŮ

Když mladému člověku (nejčastěji ve věku 20-40 let) oznámí diagnózu roztroušená skleróza (RS, sclerosis multiplex), dozví se, že má chronickou a dosud nevyléčitelnou chorobu, která ničí jeho vlastní nervovou tkáň. Podle toho, která část a v jaké míře je postižena, má pacient různé problémy – někdo s udržením rovnováhy nebo chůzí, jiný s jemnou motorikou nebo citlivostí končetin, další třeba vidí rozmazaně a někdo může i dočasně oslepnout apod. Většinou se stav po léčbě více či méně vrátí do původního stavu, ale postižení může i narůstat.

Není snadné se s tím vyrovnat, když máte život teprve před sebou. Zhroutí se vám osobní i profesní plány, změní se žebříček hodnot a priorit. Ale právě v tom je šance a výzva, kterou Sdružení mladých sklerotiků přijalo.

Cíle SMS

  • usnadnit nově diagnostikovaným vyrovnat se s chronickou nemocí a motivovat je k aktivnímu přístupu
  • poskytovat přístup k ověřeným informacím o RS, a provozováním internetového fóra umožnit sdílení individuálních zkušeností a praktických rad
  • pořádat různé akce se sportovním, kulturním a společenským programem, a zapojit tak všechny aktivní pacienty do zlepšování kvality života s RS   
  • popularizovat aktivní život s roztroušenou sklerózou široké veřejnosti

 

A proč jsme se rozhodli i my pro podporu Sdružení MS? Především z toho důvodu, že se o tomto závažném onemocnění stále příliš mnoho neví a nehovoří se o něm. Veřejnosti chybí informace o její zákeřnosti a těm, které už nemoc postihla pak potřebné informace o tom, jak s ní naložit, žít a také kde se obrátit na případnou pomoc.

Dar, který jsme sdružení poskytli, putoval do nemocničního centra v Jihlavě a byl použit na nákup pomůcek pro specializovanou rehabilitaci, která patří spolu s psychoterapií a samozřejmě včasnou imuno-modulační léčbou k nedílným součástem léčby tohoto onemocnění, které vyžaduje maximálně komplexní přístup.

 

Pokud Vás tato problematika také zajímá, určitě se o ní dozvíte víc zde: http://portal.klubsms.cz/